Varování pro majitele domácích zvířat

  Informace pro jítravské… Hlídejte si svá domácí zvířata, aby vám je někdo neotrávil. Nevím, zda jde o ženu nebo muže kdo tohle dělá, ale… Minulý týden nám někdo otrávil pětiměsíčního bílého kocourka a pětiletou kočku, která měla dvě desetidenní koťata, která se snažíme udržet při životě.

  Do kocourka i kočky ve stejnou dobu bez zjevného důvodu nebylo možné dostat cokoliv z jídla (granule, mléko, sýr, maso včetně konzervy pro kočky, piškoty atd.), byl rychlý úbytek váhy, neviděli jsme je ani pít vodu. Další den začínaly křeče, to pokračovalo do postupného ochrnutí. Kocourek „odešel“ třetí den, kočka, která byla do té doby u koťat, chtěla čtvrtý den večer ven a den pátý jsme ji také našli mrtvou.

  V letošním roce se domů nevrátily už dvě kočky. Ty jsme ale nenašli, mohly někam zalézt, kde pošly. Přejeté auty nebyly. V minulosti došlo k přejetí dvakrát, v jednom případě jsme se to dozvěděli od známých, v druhém jsme kočku sami našli. V obou případech to bylo blízko domu.

  Dříve, když nám někdo přinesl kočky, které někdo po skončení prázdnin („odměny“ za vysvědčení), vyhodil, ujali jsme se jich. To už dělat nebudeme, nechceme, aby je někdo trávil tak zhovadile jako minulý týden a aby se několik dní trápily. Na veterině s tím nemohou nic dělat, pokud nebudou vědět o jaký jed šlo. Nezbývalo než doufat, že se z toho „vylížou“. Nebylo ale možné do nich dostat ani mléko a tak to dopadlo jak to dopadlo.

  Rudolf Valný, Jítrava.

  Logo - Evropská unie