Úplná uzavírka sjezdu i výjezdu v obci Rynoltice na silnici I/13 od 31.8.2022 včetně opatření v autobusové dopravě (V 29.8.2022 – S 1.9.2022)

  Jdeme do finále… s tím ale přichází ještě nepříjemnější dopravní omezení na silnici I/13. Ve dnech od 31.8. do 4.9. budou na střídačku úplně uzavřené výjezdy a sjezdy na jedné straně obce Rynoltice.
  Ve středu 31.8. a v pátek 2.9. bude možné jet z dolní části obce na Liberec nebo do Hrádku nad Nisou po staré silnici na Jítravu, do Jablonného a dále pak přes Janovice v Podještědí.
  Ve čtvrtek 1.9. a v sobotu 3.9. do Liberce bude možné jet z horní části obce, Polesí a Černé Louže jen přes Hrádek a stejně tak bohužel i na Jablonné v Podještědí.
  Důvodem je pokládka finálních vrstev asfaltu, přes které není možné přejet, aby nedošlo k jejich poškození. Usnadněním by mohlo být nechat si auto zaparkované vždy v části obce, ze které půjde lépe vyjet.
  Věřme, že už to bude poslední výrazná dopravní komplikace na této stavbě, od 12.9. by již měly být odstraněny semafory a zbývající části stavby budou dodělávány již za plného provozu.
  OPATŘENÍ V AUTOBUSOVÉ DOPRAVĚ
  Z důvodu rekonstrukce silnice I/13 na průtahu obcí Rynoltice dojde v nejbližších dnech k následujícím opatřením v linkové autobusové dopravě:
  ▶️Ve středu 31.8. a poté v pátek 2.9.2022 vždy od cca 7:45 hod. bude uzavřen sjezd/ nájezd ve směru od/ do Janovic v Podještědí. Denní spoje na lince 273 Stráž p.Ralskem – Dubnice – Janovice – Rynoltice – Jablonné v Podj. budou obousměrně objíždět místo uzavírky po „staré“ silnici s nájezdem před Jítravou. Provoz bude fungovat podle stávajících výlukových jízdních řádů, nicméně je nutné počítat s většími zpožděními.
  ▶️Ve čtvrtek 1.9. a poté v sobotu 3.9.2022 vždy od cca 7:45 hod. bude uzavřen sjezd/ nájezd ve směru od/ do Hrádku nad Nisou (přes Černou Louži a Horní Sedlo). Denní spoje linky 76 Hrádek n.Nisou – Horní Sedlo – Rynoltice – Jablonné v Podj. (po 7:30 hod.) budou ve směru od Hrádku n. Nisou ukončeny na Horním Sedle, v opačném směru budou výchozí z Horního Sedla. V úseku Horní Sedlo – Rynoltice – Jablonné v Podj. a zpět budou spoje linky 76 odřeknuty bez náhrady! Pro cesty mezi Jablonným v Podj., Rynolticemi a Hrádkem n. N. je v daném období nutné použít spojení přes Bílý Kostel, resp. Chrastavu.
  Pozn. Na trase mezi Horním Sedlem a Rynolticemi není jiná možnost, kde by se autobus mohl otočit. Případné vedení spojů po objízdné trase přes Dolní Suchou by bylo časově neúměrně dlouhé a mělo by zásadní dopad na provoz dalších navazujících linek v širším okolí.
  Provoz ostatních linek bude zachován včetně obsluhy zastávky Rynoltice, Jednota; opět však bude nutné počítat se zpožděními v závislosti na aktuální dopravní situaci.
  Cestujícím se omlouváme za možné komplikace a děkujeme za pochopení.
  KORID LK, spol. s r. o.
  Logo - Evropská unie